ODM Bratislava Obrys Bratislavy

 
ODM.SK Občiansko-demokratická mládež
 

ODM/KDMS: V piatok symbolicky zablokujú centrálu KOZ SR

Autor: SITA, http://www.sita.sk/ 25.9.2003

SR-DOM-KDMS-centrála-KOZ-blokáda-symbolická

BRATISLAVA 25. septembra (SITA) - Vchod do budovy bratislavskej centrály Konfederácie odborových zväzov SR (KOZ) v piatok ráno symbolicky zablokujú aktivisti Občiansko-demokratickej mládeže (ODM) a Kresťanskodemokratickej mládeže Slovenska (KDMS). "Rozhodli sme sa, že použijeme rovnaké zbrane, aké používajú odborári pri blokovaní všelijakých inštitúcií a diaľnic. Touto formou chceme vyjadriť protest voči politike odborov, ktoré na piatok ohlásili celorepublikový hodinový výstražný štrajk," informoval agentúru SITA Pavol Tóth z ODM.

Podľa Tótha, cieľom aktivistov je pripomenúť odborárom, že ich názory nie sú jediné a že problémy sa neriešia štrajkom a podobnými akciami. "Chceme poukázať na nezmyselné kroky KOZ, ktoré sú dielom politických ambícií odborárskych predákov," zdôraznil. Pred vchodom do centrály KOZ na Odborárskom námestí by sa podľa neho malo zísť okolo 15 až 20 členov uvedených organizácii. "Blokádu však budeme robiť civilizovaným a kultivovaným spôsobom, naším cieľom nie je vyvolať incidenty," dodal Tóth.

(SITA, yk; fa) 0309250272

K tlačovej správe agentúry SITA "ODM/KDMS: V piatok symbolicky zablokujú centrálu KOZ SR" existuje aj report a vyhlásenie venované tej istej akcii.

 
Copyright © 2000-2004 Občiansko-demokratická mládež Bratislava
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group.