ODM Bratislava Obrys Bratislavy

 
ODM.SK Občiansko-demokratická mládež
 

Vyhlásenie ODM-BA k vládnutiu na Slovensku

Autor: Martin Hanus <martin.hanus@prave-spektrum.sk> 30.1.2002

Bratislavská ODM vyjadruje svoje hlboké znepokojenie nad vládnutím súčasnej koalície a polovičatou politikou jej takzvanej pravicovej časti.

ODM-BA protestuje proti socialistickým ustanoveniam prijatého Zákonníka práce, obmedzujúceho ekonomickú slobodu účastníkov pracovnoprávneho vzťahu.

Oháňanie sa pomocou zamestnancom a v rámci tejto pomoci prijímané ochranárske opatrenia a regulácie v skutočnosti zhoršujú ich postavenie na trhu práce, zvyšujú náklady firiem na ich zamestnávanie a stávajú sa tak hybným motorom rastu nezamestnanosti a spomaľovania ekonomického rozvoja našej krajiny.

Do podobného balíka „reformných“ opatrení dnešnej vlády patrí aj schválená novela zákona o dani z príjmu, podľa ktorej budú musieť stratové podnikateľské subjekty už v tomto roku zaplatiť štátu daň zo straty v hodnote 24-tisíc korún. Obhajoba takéhoto opatrenia bojom proti hospodárskej kriminalite je len zásterkou vlastného etatizmu a nedôvery k trhu.

ODM-BA pri tejto príležitosti dôrazne protestuje proti kriminalizácii podnikateľov, proti kriminalizácii úspechu a bohatstva.

Správne rozhodnutie Ústavného súdu o povinnosti každého občana podať majetkové priznanie len naplno odkrylo absurdnosť slovenskej politickej scény a nedôslednosť slovenskej pravice.

ODM-BA preto vyzýva pravicové strany, aby sa konečne stali reálnou protiváhou socialistických tendencií v našej krajine, ktorá bude na tieto prejavy dôsledne upozorňovať už v ich zárodku.

Bratislavská Občiansko-demokratická mládež


späť na zoznam | verzia pre tlač | nový príspevok k dokumentu
 
Copyright © 2000-2004 Občiansko-demokratická mládež Bratislava
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group.