ODM Bratislava Obrys Bratislavy

 
ODM.SK Občiansko-demokratická mládež
 

Dôstojná životná úroveň pána Saktora – naše právo!

Autor: Martin Pener <martin.pener@prave-spektrum.sk> 26.9.2003

Dňa 26. septembra 2003 sa bratislavský klub ODM v spolupráci s KDMS rozhodli otvorene protestovať proti zamýšlanému "celoslovenskému" štrajku. Ten na uvedený deň vyhlásila Konfederáciou odborových zväzov. Duchovným otcom otvoreného protestu bol člen ODM Bratislava Pavol Tóth. Celá akcia bola pochopiteľne vopred riadne ohlásená.

ODM aj KDMS v celkovom počte vyše 10 účastníkov, prišli s úmyslom deklarovať presvedčenie, že použitie štrajku ako donucovacieho prostriedu zo strany KOZ je všeličím, iba nie riešením súčasnej situácie v sociálnej oblasti. K nášmu protestu nás taktiež viedlo silné podozrenie, že štrajk nesúvisí so životnou úrovňou obyvateľstva, ale má poslúžiť iba úzkemu ohruhu ľudí a ich špecifickým partikulárnym záujmom.

Protest začal presne o 9.00, kedy sa účastníci rozostavili okolo vstupu do budovy. Treba zdôrazniť, že nikomu z užívateľov a návštevníkov budovy nebolo bránené pri vstupe resp. opustení objektu a že počas protestu neboli použité žiadne hlasné zvukové či iné nepatričné prejavy. Priebeh celej akcie bol bezkonfliktný.

Spoločnému protestu ODM a KDMS venovali priestor aj niektoré médiá. Televíznym staniciam STV, TA3 a rozhlasovej stanici Rádio Expres boli poskytnuté rozhovory, zábery resp. snímky vyhotovily i televízia JOJ, denník Pravda, pravdepodobne i ďaľšie médiá. Hoci treba objektívne priznať, že nie všetok zaznamenaný materiál bol v plnom rozsahu aj odvysielaný, hodnotíme záujem médií za dobrý až veľmi dobrý.

Súčasťou protestu bol i pokus stretnúť sa osobne s predsedom KOZ pánom Saktorom a odovzdať mu naše vyhlásenie. Emisármi boli za ODM Pavol Tóth, za KDMS Michal Novota a za KOZ pani sekretárka, ktorá sa profesionálne zhostila úlohy živého štítu. K stretnutiu teda nakoniec nedošlo.

Koordinačná rada ODM Bratislava na svojom stretnutí 30. októbra 2003 skonštatovala spokojnosť nad priebehom protestu a ďakuje všetkým účastníkom za ich podporu. Toto poďakovanie patrí samozrejme i priateľom z KDMS Bratislava.

Martin Pener
podpredseda ODM Bratislava

K reportu "Dôstojná životná úroveň pána Saktora – naše právo!" existuje aj tlačová správa a vyhlásenie venované tej istej akcii.


späť na zoznam | verzia pre tlač | nový príspevok k dokumentu | čítať príspevky (1)
 
Copyright © 2000-2004 Občiansko-demokratická mládež Bratislava
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group.